MIASTA.ORG :: Barcelona - Berlin - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
41° N, 2° W
Ludność:
1,6 mln
Powierzchnia:
100 km2
Mer:
Jordi Hereu
Powstanie:
III wiek p.n.e.
Port

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Barcelonie jest Port Vell, czyli Stary Port. Jest on zlokalizowany dokładnie po drugiej stronie głównego portu. Jest z nim połączony serią wznoszących się i opadających drewnianych przejść oraz wiszącym mostem, który nazywany jest La Rambla del Mar.

Port w Barcelonie dzieli się na trzy główne sektory, do których zaliczany jest port komercyjny, Barcelona Free Port – port przeładunkowy, oraz wspominany już zabytkowy, stary port. W dokach portu utworzono nowoczesny kompleks rozrywkowy Maremagnum, gdzie znajdują się sklepiki, restauracje, kino i akwarium.

L`Aquarium czynne jest codziennie od 9:30 do 20, a w okresie letnim do 21:30. Cena za wstęp wynosi 8,75 euro. W akwarium w porcie można podziwiać 21 różnych zbiorników, w których znajdują się rośliny i zwierzęta typowe dla Morza Śródziemnego.

Warto zaznaczyć, że port w Barcelonie zaliczany jest do jednych z największy portów w basenie Morza Śródziemnego. Co roku przyjmuje on około 500 statków pasażerskich, a jednocześnie jest istotnym węzłem komunikacyjnym w transporcie towarów. Port ten ma regularne połączenia morskie z ponad 800 portami, zlokalizowanymi na całym świecie.

Do portu można dojechać tzw. Blue Bus, który odjeżdża spod pomnika Krzysztofa Kolumba do wszystkich terminali portowych. Cena biletu to 2 euro za bilet jednorazowy, bądź 3 euro za bilet całodzienny. Blue Bus kursuje mniej więcej co 30 minut. Można również wybrać Metro (linia zielona, L3), które ma swoją stację w niewielkiej odległości od pomnika Krzysztofa Kolumba. Metro ma ponadto wspaniałe połączenia z resztą miasta. Dla podróżujących z lotniska do portu najlepszym wyjściem będzie złapanie taksówki, która kosztuje około 25-30 euro za kurs.Odsłon: 78125
/do góry/
Online: 1
Copyright by Michał Kalinowski © 2006 - 2022