MIASTA.ORG :: Barcelona - Berlin - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
41° N, 2° W
Ludność:
1,6 mln
Powierzchnia:
100 km2
Mer:
Jordi Hereu
Powstanie:
III wiek p.n.e.
Pałac Narodowy

Historia Pałacu Narodowego w Barcelonie sięga 1929 roku, kiedy to inżynier Carles Buedas zaprojektował go na ówczesną Światową Wystawę. Znajdująca się przed nim fontanna – Font Magica – stała się już wręcz symbolem, tego miasta. Jest ona podświetlana, a jej główny strumień mknie ku górze na wysokość 50 metrów.

Dziś Pałac Narodowy zalicza się do jednych z najważniejszych muzeów w całej Hiszpanii. Przepiękne dzieła ukazują sztukę europejską z okresów romańskiego, gotyckiego, renesansu, baroku, na współczesnym kończąc. Wśród zbiorów znajdują się dzieła malarzy takich jak: P.P. Rubens, L. Cranacha, Q. Massys, D. Valazquez oraz F. Zurbaran.

Dojazd komunikacją miejską do tego miejsca nie jest skomplikowany, ponieważ wszystkie mapy tras linii metra oraz autobusowych są umieszczone na każdym przystanku. Najłatwiej chyba jest jednak poruszać się wszędzie metrem – symbol czerwonego diamentu wskaże, gdzie znajduje się jego przystanek.

Nieopodal Pałacu Narodowego, organizowane są spektakle z udziałem Font Magica. Trwają one około 30 minut i są nieodpłatne. Godziny spektakli są uzależnione od pory roku, chociaż zazwyczaj trwają od godziny 19 do 20.30.

Muzeum Narodowe Sztuki Katalońskiej jest zaś czynne od wtorku do soboty w godzinach od 10 do 19, a w niedziele czas ten skraca się do 14.30. W poniedziałki Muzeum jest nieczynne. Normalny bilet wstępu kosztuje 8,5 €, ulgowy 5,95 €. W pierwsze niedziele miesiąca z kolei można zwiedzać zupełnie za darmo.


Magiczna FontannaOdsłon: 84605
/do góry/
Online: 1
Copyright by Michał Kalinowski © 2006 - 2022