MIASTA.ORG :: Barcelona - Berlin - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
41° N, 2° W
Ludność:
1,6 mln
Powierzchnia:
100 km2
Mer:
Jordi Hereu
Powstanie:
III wiek p.n.e.
Kolumna Kolumba

Kolumna Kolumba, czyli Monument a Colom jest najsłynniejszą statuą w całej Barcelonie. Stoi na Placa Portal de la Pau i została wybudowana na cześć wielkiego odkrywcy – Krzysztofa Kolumba.

Na żelaznej, wysokiej kolumnie umieszczono 7-metrową figurę Kolumba, którą wykonał z brązu Rafael Atche. Wzniesiono ją z okazji Wystawy Światowej w 1888 roku. Kolumna znajduje się w punkcie, w którym zaczyna się słynna ulica Barcelony – La Rambla, naprzeciwko portu. Co ciekawe, można wejść do środka kolumny i wjechać windą na samą głowę posągu. Tam, z wysokości 52 metrów turyści mają niepowtarzalną okazję do podziwiania całej panoramy miasta.

Informacje praktyczne

Wstęp do Kolumny Kolumba kosztuje 1,5 euro. Jest ona otwarta dla zwiedzających od 9 do 20:30 w okresie od czerwca do września, zaś od października do maja w dni powszednie w godzinach od 10-13:30 i 15:30-18:30, z kolei w niedzielę w godzinach od 10 do 18:30. Do Kolumny Kolumba najłatwiej dotrzeć ulicą Ramblas, na którą skieruje nas każdy mieszkaniec miasta. Można wynająć taksówkę lub rower. Do kolumny dojeżdżają dwie linie metra – 2 i 3 oraz autobus turystyczny w kolorze niebieskim, jadący na południe.


Kolumna Kolumba


Widok z góryOdsłon: 86865
/do góry/
Online: 1
Copyright by Michał Kalinowski © 2006 - 2022