MIASTA.ORG :: Barcelona - Berlin - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm
» Ważne informacje
Położenie:
41° N, 2° W
Ludność:
1,6 mln
Powierzchnia:
100 km2
Mer:
Jordi Hereu
Powstanie:
III wiek p.n.e.
Muzeum Picassa

Muzeum Picasso w Barcelonie

Barcelona skrywa w sobie wiele miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Muzeum Picassa. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć oryginalne obrazy jednego z najważniejszych malarzy w historii sztuki. Placówka posiada najobszerniejszą kolekcje dzieł Picassa.

Sam budynek muzeum, położony w dzielnicy La Ribera również należy do nietuzinkowych. Zlokalizowane jest na powierzchni pięciu , przylegających do siebie średniowiecznych pałaców.

Zwiedzający dostają niepowtarzalną szansę, aby zaobserwować rozkwit twórczości Picassa. Wśród kolekcji muzeum znajdziemy nie tylko jego słynne obrazy, ale również pierwsze szkice, które pozwoliły mu ukształtować swój niepowtarzalny styl.

Muzeum Picassa zostało stworzone z inicjatywy przyjaciela artysty – Jaumea Sabartés’a. Początkowo miało być zlokalizowane w Maladze – mieście narodzin Picassa. Jednak ostatecznie sam Picasso zasugerował, że Barcelona jest bardziej odpowiednim miejscem, gdyż malarz odczuwał niezwykłą więź z tym magicznym miastem.

Muzeum zachowuje chronologię powstania dzieł Picassa, dzięki czemu możemy wyraźnie zaobserwować rozwój jego niepowtarzalnego stylu.

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
poniedziałki: nieczynne
wtorek - sobota: 10.00 - 19.30
niedziela: 10.00 - 14.30

Ceny wstępu
kolekcja stała - 5 EUR
kolekcja tymczasowa - 5 EUR
obie kolekcje - 8 EUR
Wstęp wolny w każdą pierwszą niedzielę miesiąca

Metro
Jaume I (L4)

Muzeum Picasso - Barcelona

Muzeum Picasso w BarcelonieOdsłon: 81709
/do góry/
Online: 1
Copyright by Michał Kalinowski © 2006 - 2022